Aby coraz lepiej wyglądać na zdjęciach (to dla Was), zdobywam umiejętności, które pozwalają mi wykonywać samodzielnie makijaż. W tym celu od czasu do czasu biorę udział w szkoleniach.

Uważam, że aby dobrze nauczyć się tej niełatwej sztuki, dobrze jest znaleźć szkolenia, które rzeczywiście są profesjonalne i nie polegają tylko np. na sprzedaży w ich czasie reklamowanych kosmetyków.

Właśnie z takimi szkoleniami spotkałam się na: wizaż-online.pl. Prowadzi je bardzo sympatyczna make-up Artist Agnieszka Freus. Podczas szkolenia każda z uczestniczek maluje się samodzielnie krok po kroku, a Agnieszka to kontroluje i ewentualnie koryguje. Pokazuje jak trzymać pędzel, który należy użyć, jak mocno go dociskać prowadząc w ten sposób każdą uczestniczkę szkolenia za rękę. Dlatego czułam się tam bardzo komfortowo.

Zajęcia odbywają się w kilkuosobowych grupach, zawsze przy zdrowych przekąskach.

Każda z nas pod okiem profesjonalnej wizażystki, ma możliwość nauczyć się krok po kroku makijażu odpowiedniego do wieku i karnacji skóry.

Tym razem uczyłam się makijażu francuskiego.

Podczas szkolenia,  między innymi,  dobierałyśmy odpowiedni odcień szminki do ust.

Uczyłyśmy się także trudnej sztuki wykonywania kreski na górnej powiece.

Szkolenia te odbywają się cyklicznie we Wrocławiu i Krakowie. Tutaj można sprawdzić ich harmonogram. W Krakowie szkolenia odbywają się w Salonie Okulary na Miarę Grzegorz Grzybowski i uzupełnione są o wiadomości dla osób noszących okulary. Jego uczestniczki, które na stałe lub okazjonalnie noszą okulary korekcyjne będą mogły zapoznać się tam z metodami podkreślenia ich spojrzenia. Najbliższe odbędą się już 17 i 18 marca.

Jak widzicie powyżej makijaż jest już skończony. Agnieszka poprawia tylko niedociągnięcia, które jeszcze mi się zdarzają. Teraz trzeba będzie poćwiczyć jeszcze w domu i będzie idealnie.

Jestem kolejny raz bardzo zadowolona i szczerze polecam Wam te szkolenia.

Autorką zdjęć jest IlonaCelina.com.

 

 

 

 

Share Button