Ostatnio poruszałam na blogu temat regularnych badań kobiecych piersi. To moim zdaniem bardzo ważny temat, bo coraz młodsze kobiety zapadają na różnego rodzaju nowotwory. Nie wystarczą badania. Ważna jest profilaktyka. Aby mieć zdrowe piersi trzeba o nie również odpowiednio zadbać.

sesja biustonosz1

I nie chodzi tu tylko o działania kosmetyczne, ale także o to w co je ubieramy.

Pomijam tu aspekty estetyczne, choć są bardzo ważne, bo nie pomoże tu nawet najlepsze ubranie, jeśli mamy na sobie źle dopasowany biustonosz. Szczególnie widoczne jest to u kobiet w dojrzałym wieku, kiedy biust ulega niechcianej grawitacji i niemalże leży na brzuchu.

Jeszcze niedawno w polskich sklepach nie miałyśmy pod tym względem specjalnego wyboru jeśli chodzi o fason, kolor, a także rozmiar. Królowały rozmiary ABC czasem D.

Kobiety kupowały, to co było dostępne i potem dziwiły się, że biust deformował się, ubranie wyglądało fatalnie i zwiększało się zagrożenie chorobami.

Dopiero od niedawna i to nie wszędzie, można wybierać wśród wielu fasonów, kolorów i rozmiarów. Jednym z takich miejsc we Wrocławiu i w internecie jest sklep onlyher.pl. Zaskoczyło mnie tam bogactwo wzorów i kolorów biustonoszy. Zauważyłam tam również bardzo ciekawe kolorystycznie biustonosze sportowe. W przyszłości muszę się w taki zaopatrzyć, bo te, które kupowałam do tej pory były szaro-bure i niekształtne.

Ponieważ miałam zamiar kupić nową bieliznę, wybrałam się tam niedawno i tym razem skorzystałam z bardzo profesjonalnej usługi brafittingu, czyli dobierania odpowiedniego rozmiaru biustonosza do biustu.

sesja biustonosz4

Jakież było moje zdziwienie, gdy w przemiłej atmosferze w przytulnej przebieralni, w której wisiał puszysty szlafrok do przykrycia się między przymiarkami bielizny, dowiedziałam się, że rozmiar, który nosiłam od jakiegoś czasu /80C/ nie jest wcale moim rozmiarem i powinnam nosić 70E.  To przecież ogromna różnica. Różnica, która mogła zaważyć nawet na moim życiu, bo ściśnięte piersi mogły przecież zachorować. Tak to już na tym świecie bywa, ze “szewc bez butów chodzi”. Swoje klientki wysyłam zawsze po kupno biustonosza w sklepie z usługą brafittingu, a sama z tego do tej pory nie korzystałam. Dlatego też ku przestrodze napisałam dla Was ten post.

Ze sklepu wyszłam bardzo zadowolona z dwoma biustonoszami i majteczkami do kompletu i ze szczerego serca Wam go polecam, bo fachowa obsługa i miła atmosfera spowodowała, że na pewno tam niebawem wrócę. We Wrocławiu sklep mieści się na ul. Jagiełły 3/8.

Ze względów wiadomych tym razem nie ja jestem na zdjęciach. Myślę, że mi wybaczycie.

modelki: Natalia Burczyńska i Izabela Fomaidis

fryzura: Ewelina Stelter,

makijaż i stylizacja: Karina Zienkiewicz-Janiak,

zdjęcia: Brux

A Wy jakie macie doświadczenia w tym temacie i jakie sklepy polecacie? Może to dobry pomysł na świąteczny prezent.