Jak zapewne wiecie, ostatnie 2 lata poświęciłam na blogu prawie wyłącznie dojrzałym kobietom. W tym czasie napisałam również dla nich poradnik “Dojrzała Elegancja“, oraz przedstawiłam wiele nowych propozycji stylizacyjnych. Na co dzień jednak zajmuję się także ubieraniem mężczyzn i ostatnio stwierdziłam, że zbyt mało poświęcam im tutaj uwagi. Dlatego dzisiaj postanowiłam to nadrobić w obszernym poście.

Z mojego doświadczenia wiem, że jednym z trudniejszych dla nich tematów jest dobór akcesoriów i biżuterii męskiej. Jeszcze niedawno głównymi dodatkami noszonymi przez mężczyzn w Polsce były krawaty, muszki lub paski do spodni.  Inna sprawa, że trzeba umieć je prawidłowo dobrać do ubrań, a z tym jest gorzej, bo moim zdaniem wielu mężczyzn, szczególnie w dojrzałym wieku zupełnie nie przywizuje do takich szczegółów uwagi. A szkoda, bo mogą w bardzo ciekawy sposób uzupełnić swoją garderobę i nadać jej charakteru. Biżuterię i akcesoria pokazane na zdjęciach znalazłam na stronie trendhim.pl . Moim zdaniem są bardzo męskie, eleganckie i efektowne.

Zacznijmy od zegarków. To najbardziej popularny dodatek dla mężczyzny. Często utożsamia go z dobrą marką i uważa, że im jest lepsza i bardziej znana, tym bardziej warto taki zegarek nosić. Moim zdaniem ta opinia jest przesadzona, bo zegarek przede wszystkim powinien być funkcjonalny, elegancki i ciekawy, a także powinien tworzyć całość z ubraniem. Dlatego moim zdaniem dobrze jest rozejrzeć się wśród wielu ofert na rynku. Mnie szczególnie przypadły do gustu, te które prezentuję na zdjęciach. A tutaj możecie się zapoznać z ich szerszą ofertą.

Taki zegarek jest dużą ozdobą męskiej ręki. Wystarczy popatrzeć na powyższe zdjęcie, a zapewne zrozumiecie o co chodzi.

Fajnym pomysłem mogą być także odpowiednio dobrane bransoletki z naturalnych materiałów. Jest ich tutaj bardzo duży wybór.

Ich rodzaj zależy od wieku i stylu mężczyzny i im jest młodszy, tym bardziej może pozwolić sobie na większą ekstrawagancję.

Taki mały metalowy szczegół fajnie kojarzy się ze stylem marynistycznym. Gdy pozostała garderoba jest także w tym stylu, całość wygląda bardzo ciekawie i zwraca uwagę.

Również bransoletka wykonana z naturalnej skóry z wytłoczeniami, jak ta na zdjęciu powyżej, potrafi w szczególny sposób nadać charakteru ubraniu.

Można także założyć kilka bransoletek i niekoniecznie wszystkie muszą być skórzane (jak na zdjęciu), bo czasem możemy połączyć je z bransoletkami z metalu, drewnianymi, czy ze sznurka.

Nieodłącznym i koniecznym dodatkiem dla mężczyzny jest także portfel. Dobrze jeżeli jest skórzany i rzeczywiście mieści w sobie wszystkie potrzebne banknoty i karty kredytowe, bo jeśli jest zbyt przeładowany, wygląda niechlujnie i niepotrzebnie prowokuje potencjalnego złodzieja. Nie rozumiem dlaczego mężczyźni noszą go najczęściej w tylnych kieszeniach, bo przecież mają tyle innych możliwości. Ciekawe portfele i etui ma karty możemy zobaczyć tutaj.

Dosyć lubianą przeze mnie ozdobą męskiej, oczywiście zadbanej ręki, mogą być także wszelkiego rodzaju obrączki. Ważne aby były stylowo spójne z resztą akcesoriów (zegarek, bransoletka).

Obecnie bardzo modne są także sygnety, czy pierścionki. Oczywiście nie powinny być zbyt przesadzone w formie, bo to już nie jest eleganckie, a zaczyna trącić nowobogactwem. Tego typu ozdoby możemy zobaczyć tutaj.

Bardzo ważnym elementem męskiej garderoby są męskie paski. Najlepiej jeśli wykonane są z dobrej jakości skóry i odpowiednio dobrane do garderoby. Obecnie pasek niekoniecznie musi być w kolorze butów, chyba, że obowiązuje dress code, czy jest to wyjście wieczorowe. Paski znajdziemy tutaj.

Modne są także ostatnio wszelkiego rodzaju ozdoby, które można przypiąć do krawata.

Może to być na przykład wąsata spinka do krawata pokazana na zdjęciu powyżej. Duży wybór tego rodzaju ozdób możecie zobaczyć tutaj.

Ważnym męskim dodatkiem, szczególnie w okresie letnim, są także okulary przeciwsłoneczne.

Moim zdaniem muszą być nie dość, że dobrze dobrane do kształtu twarzy, to także spójne z ubraniem. Na zdjęciu powyżej pokazuję przykład odpowiedniego doboru okularów zarówno do twarzy, jak i stylu ubrania. W okulary możecie zaopatrzyć się tutaj.

Pozostała nam bardzo ważna sprawa – to w czym nosimy nasze codzienne drobiazgi. Zbliża się także okres wakacji i często nie wiemy w co się spakować.

Bardzo modne są obecnie wszelkiego rodzaju plecaki.

Ten na zdjęciu powyżej świetnie sprawdzi się w mieście.

Jeśli mamy sporo do spakowania lub wyjeżdżamy na dłużej, warto zabrać ze sobą starannie wykonaną, skórzaną torbę.

Nosimy je jako dodatek idealnie dobrany do garderoby (zdjęcie powyżej).

Możemy spakować się w nią na wycieczkę, bo świetnie pasuje do sportowego ubrania.

Lub pójść z nią na siłownię.

Przy okazji krótkich wyjazdów poza miasto także potrzebna nam jest torba, która pomieści wszystkie potrzebne rzeczy. Na stronie trednhim.pl znajdują się tutaj.

Następnym dodatkiem, który oczywiście używają tylko niektóre osoby, to wizytownik.

To zawsze bardzo efektowny dodatek, ale eleganckiego faceta.

Bardzo ważne są także odpowiednio dobrane do twarzy okulary optyczne. Dobrze, aby miały pasujący do niej i aktualnie modny kształt. Obecnie na czasie są oprawki szersze i widoczny sposób ozdabiające twarz.

Na koniec dodatki dla bardziej odważnych mężczyzn: wzorzysta muszka i naszyjnik z symbolem kotwicy. Zwróćcie również uwagę na świetnie dobraną do całości koszulę i płaszcz.

Zapewniam Was, że jeśli zadbacie o każdy szczegół Waszego ubrania zwrócicie na siebie uwagę nie tylko płci odmiennej, ale także zazdrosnych o Wasz wygląd mężczyzn.

Tyle i wiele innych męskich dodatków można zobaczyć na stronie trendhim.pl. To marka, która zaczęła swoja działalność na terenie Norwegii i Szwecji, a obecnie oferuje swoje towary także w innych europejskich krajach. Nie wiem dlaczego, ale właśnie marki skandynawskie najbardziej kojarzą mi się z eleganckim, a zarazem bardzo męskim wizerunkiem mężczyzny.

Właścicielem zdjęć jest trendhim.pl

(wpis komercyjny)