Jeszcze w czerwcu zostałam zaproszona na pokaz mody prezentujący sukienki zdolnej wrocławskiej projektantki Agnieszki Światły. Od dawna o niej słyszałam, dlatego z przyjemnością przyjęłam zaproszenie. Na pokazie była również ze mną Luiza Różycka, która od ponad półtora roku jest autorką zdjęć, które publikuję na moim blogu.

A1

Tytułem wstępu kilka słów o projektantce /cyt. z jej strony a-swiatly.com/:

“Agnieszka Światły to laureatka wielu prestiżowych konkursów dla projektantów mody, takich jak „Gryf Fashion Show 2008”, „Oskary Fashion 2006” oraz „New Look Design 2008”. 

Zyskała uznanie nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. Swoje kolekcje prezentowała między innymi w Niemczech (Berlin Mercedes-Benz Fashion Week 2011), na Ukrainie (Lviv Fashion Week 2009) oraz w Londynie (LGN Summer Catwalk Presentations 2011).

Jej projekty pokochało wiele znanych i cenionych gwiazd show businessu oraz businessu, między innymi: Patrycja Kazadi, Hanna Lis, Aleksandra Rosiak, Agnieszka Popielewicz, Otylia Jędrzejczak, Ewa Skibińska, Magdalena Smalara , Ada Fijał, Paulina Chylewska, Izabela Kopeć, Maria Nowakowska, Sarah Jane, Aneta Zając, Aleksandra Zienkiewicz, Urszula Dębska, Maria Pakulnis, Grażyna Wolszczak oraz Ilona Felicjańska. Projektantka od dłuższego czasu ściśle współpracuje z Grupą ATM przy serialach, takich jak „Pierwsza Miłość” oraz „Galeria”.

Agnieszka Światły znana jest ze swojego ultra kobiecego stylu. Kreacje tworzone są z naturalnych włoskich tkanin, takich jak jedwabie, muśliny, szyfony, żorżety oraz kaszmiry. Każdy projekt jest unikalny, tworzony z pasją, aby każda klientka poczuła się wyjątkowo.

Projektantka specjalizuje się w sukniach wieczorowych, koktajlowych, businessowych oraz ślubnych”.

A teraz przejdźmy do pokazu.

A7

Tym razem pokaz odbył się w hotelu Sofitel we Wrocławiu. To przestronne wnętrze to dobry pomysł na sposób prezentowania mody i gdyby nie fatalna akustyka nie mogłabym się do niczego przyczepić.

A13

Suknie były bardzo kobiece i niepowtarzalne a także zaprojektowane moim zdaniem w ten sposób

A9

aby subtelnie podkreślić to, co w kobiecej figurze jest najpiękniejsze.

A14

Szlachetne materiały a także staranność wykonania od razu rzucała się w oczy.

A8

Takich sukienek nie kupi się w zwykłych sklepach zawalonych obecnie całą masą marnej jakości, podobnych do siebie ubrań.

A10

Czerwona suknia na zdjęciu poniżej została moją faworytką tego wieczoru.

A12

W oczy szczególnie rzucały się suknie koronkowe, które dodają wiele uroku młodym kobietom.

A16

Trudno było zdecydować się na wybranie jednej z nich, bo wszystkie były piękne.

A17

Widziałam, że nie tylko na mnie robiły wrażenie.

A2

Moim zdaniem, jeśli mamy w najbliższym czasie jakąś ważną uroczystość w rodzinie lub galowe wyjście. warto zastanowić się nad kupnem jednej z nich.

A6

W kolekcji Agnieszki Światły można wybierać pośród wielu modnych kolorów i niebanalnych fasonów.

A18

Można także zdecydować się na jedną z przepięknych sukni ślubnych, w których specjalizuje się projektantka.

A19

Na zdjęciu powyżej Agnieszka Światły w koronkowej sukience własnego pomysłu.

Podsumowując warto było być na tym wydarzeniu aby nacieszyć oczy tymi niepowtarzalnymi, eleganckimi sukniami, których coraz mniej wokół nas.

I tym razem autorką zdjęć jest Luiza Różycka.