W co powinna ubrać się kobieta w średnim wieku  / i nie tylko/, aby wyglądać dobrze i równocześnie mieć strój na tyle wygodny, by móc w nim przetańczyć całą noc?
Butik “Ela”
Wygoda jest najważniejsza. Zawsze przedkładam ją nad wygląd.
Zacznijmy od butów: dobrze byłoby mieć takie specjalne do tańca /można takie zamówić/ lub robione na miarę /mam takie/. Jeśli jednak nie mamy takich możliwości nie kupujmy butów na gigantycznych obcasach i  niewygodnych, bo po pierwszej godzinie będziemy miały dość i resztę Sylwestra spędzimy przy stole, bez butów. Dobrze też aby buty miały okrągłe czubki, bo w takich wygodniej się chodzi i tańczy. A tutaj kilka moich propozycji: firma, czółenka na szeroką stopę tutaj lub czółenka z firmy Ryłko.
Torebkę dobrze wziąć ze sobą elegancką ale zarazem pojemną, bo przecież będziemy musiały poprawiać makijaż: tutaj lub trochę większa tutaj.
Jestem zwolenniczką zakładania w tę noc sukienek, bo dość rzadko nosi się je na co dzień ale eleganckie spodnium również będzie odpowiednie. Ważne aby sukienka była dobrze dobrana do naszej figury i posiadała wdzianko lub szal, bo często w salach balowych, czy restauracjach na początku zabawy bywa zimno. Fason i kolor sukienki dobieramy w zależności od karnacji skóry , figury i koloru włosów. Suknia powinna być ozdobna ale z dobrego gatunkowo materiału, abyśmy nie pociły się w niej, bo o przeziębienie nie trudno. Przestrzegam przed sukienkami czy bluzkami, które także pod pachą mają wszyte cekiny. To może poranić nam ręce a także uszkodzić w tańcu naszego partnera. Sukienki z satyny nie są wskazane dla tęższych pań, bo je jeszcze pogrubią. Wszelkie boa z piór też są dosyć kłopotliwe /sypią się z nich pióra/ i na dodatek bardzo postarzają. Odradzam także w wieku dojrzałym czarny kolor i koronki /choć są obecnie bardzo modne/. Czarny postarza /choć nie zawsze/ a w koronkach nie każdemu do twarzy. A tutaj kilka moich propozycji sukienek: tutaj, tutaj, tutaj i tutaj.
Jeśli zakładamy rajstopy, to lepiej aby nie były to kabaretki, a jeżeli jednak skusimy się na nie, to sukienka do nich powinna być prosta, gładka, niezbyt krótka, i z niewielkim dekoltem bo w przeciwnym razie będziemy wyglądały. wulgarnie. Najlepiej aby były to cienkie, matowe rajstopy.
Nie przesadzajmy też z biżuterią. Co za dużo to nie zdrowo. Czasem wystarczy do klasycznej sukni jeden sznur pereł lub bardzo ozdobna bransoletka czy bardzo modne obecnie zwisające, długie kolczyki. Za dużo i zbyt duże pierścionki zbyt zwracają uwagę na nasze już przecież nie najmłodsze ręce, więc raczej ich unikajmy. Za to możemy włożyć do sukni tak modne ostatnio długie, jedwabne lub koronkowe rękawiczki.
A tutaj kilka przykładów biżuterii: bransoletka ,albo taka, kolczyki lub komplet.
Nie zapomnijmy o okryciu wierzchnim. Elegancki wełniany płaszcz, pelerynka, czy futro będzie bardzo twarzową ozdoba naszej kreacji. Moje propozycje to z firmy Ochnik lub tutaj.
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam Wam w wyborze stroju sylwestrowego. A w niedzielę pokażę Wam jak ja ubiorę się na Sylwestra.