Moje zdanie na temat czerni jest jednoznaczne. Czerń to nie kolor. Wbrew obiegowym opiniom postarza, nie wyszczupla. Wyglądamy w niej zmęczone, jest nudna, kojarzy się z żałobą po pogrzebie i na koniec źle wygląda w połączeniu z innymi kolorami. Niestety w naszych szafach zajmuje dość sporo miejsca /są osoby, które mają w szafie tylko czarne ubrania/, bo wydaje nam się, ze jest bezpieczna, a stylizacje przy jej użyciu będą zawsze dobrze wyglądały. Dlatego zaprezentuję Wam, jak ją nosić, aby te efekty trochę złagodzić.

IMG_5791 small

Najlepiej wygląda w połączeniu z białym, bo przynajmniej w tym wydaniu jest elegancka i nie tak ponura.

IMG_5821 small

Mam na sobie pikowaną kurtkę, którą niedawno kupiłam w tbsport.pl. Można tam znaleźć bardzo fajne ubrania w dostępnych cenach.

IMG_5729 small

Ta elegancka kopertówka została przeze mnie odkupiona od jednej z moich ulubionych blogerek. Dziękuję Ci Saro. Właśnie taka była mi potrzebna.

foto 5795 a small

Mam na sobie również ciekawy t-shirt, który kupiłam w sklepie internetowym z włoskimi ubraniami butikperte.pl.

IMG_5733 small

Mają tam duży wybór włoskich ubrań, dlatego warto tam zaglądać. A ten t-shirt spodobał mi się ze względu na umieszczony na nim wykrzyknik, który pasuje do tematu dzisiejszego postu.

IMG_5801 small

Nie byłabym sobą, gdybym nie ożywiła zestawu kolorem. Zobaczcie, jak kolorowa chusta zmienia tę stylizację.

IMG_5705 a small

Dodaje jej “życia” i powoduje, że wyglądamy w czerni dużo lepiej.

IMG_5710 small

Nie jesteśmy już przezroczyści i niewidoczni dla otoczenia.

IMG_5676 small

Spodnie idealnie dopasowane do kurtki kupiłam w osiedlowym sklepiku za 29,90.

IMG_5686 small

Na nogach mam szpilki firmy Baldowski, a na nosie biało czarne okulary Escada.

IMG_5705 small

Mam nadzieję, że przekonałam Was do zminimalizowania w szafie ilości czarnych ubrań. Kolory ożywiają, dodają energii, dają wiele możliwości komponowania stroju, poprawiają nastrój i powodują, że stajemy się widoczni dla innych. Zachęcam więc do ich używania, nie tylko wiosną i latem, ale także jesienią i zimą.

Jeśli bardzo trudno jest Wam się rozstać z czernią, zróbcie to powoli. Najpierw zamieńcie ją na ciemny granat, potem na szary a dopiero potem wprowadźcie kolory.

Autorem zdjęć jest Luiza Różycka. Makijaż wykonała Agnieszka Freus.

Zapraszam Was również na moją stronę na Facebooku MODA PO LUDZKU.

/wpis komercyjny/