Dzisiejszy post poświecę łączeniu wzorów. Czarno-biała kolorystyka zestawu, który Wam zaprezentuję pozwoliła na połączenie ze sobą kilku wydawałoby się niepasujących do siebie wzorów.

Te wzory to malutkie czarne kropki na białym tle (torebka ),

biało-czarne podłużne pasy na bluzce koszulowej oraz

koronkowe czarno-białe wzory na sukience.

To, co połączyło te wzory, to właśnie kolorystyka. Gdyby były w innych kolorach nie wyglądałyby w tym zestawie tak spójnie.

Czarne szpilki, które noszę na co dzień (oczywiście nie w zimie) są bardzo wygodne i uwierzcie mi nie noszę ich tylko do zdjęć. Nie mam także zniszczonych przez wysoki obcas stóp. Widocznie mam tak skonstruowaną nogę, że od wczesnej młodości do dzisiaj mogę je nosić bez żadnych efektów ubocznych.

Taki czarno-biały zestaw nadaje się na wiele różnych okazji, a na dodatek moim zdaniem, właśnie dzięki nietypowemu połączeniu wzorów, jest dosyć oryginalny.

Spróbujcie czasem same połączyć jakieś nietypowe wzory, lecz zawsze pamiętajcie, że aby tworzyły ciekawą całość, muszą mieć ze sobą coś wspólnego. To tylko jedna z zasad. Jeszcze niedawno łączono ze sobą tylko jeden rodzaj wzoru i na dodatek ważna także była jego wielkość. Na przykład małą kratkę łączono tylko z małą kratką. Następnie trzymając się tej zasady zaczęto łączyć także inne ich rodzaje na przykład dużą kratkę z dużymi kropkami itd. Teraz w zasadzie zasad nie ma, ważne jest natomiast, aby znaleźć chociaż jeden wspólny łączący je element. Takim elementem w przypadku mojego zestawu jest kolorystyka.

Mam nadzieję, że mój pomysł na wzory będzie podobał się Wam. Napiszcie w komentarzach, co o tym sądzicie.

Autorką zdjęć jest Luiza Różycka.

Zapraszam na moją stronę na FB (Moda po Ludzku), a także profil na IG (balakierkrystyna).