Ten makijaż wykonałam samodzielnie i jestem z tego bardzo dumna, bo jeszcze niedawno nie byłam do tego zdolna.

makijaż7

fot. Luiza Różycka

I nie będzie kłamstwem, jeśli powiem Wam, że przez 4 lata prowadzenia bloga miałam na twarzy wiele makijaży, które wykonywały różne wizażystki i oprócz tego z pierwszej sesji i obecnego, nigdy nie byłam z nich w pełni zadowolona. Moim zdaniem, makijaże te nie były dostosowane do mojego wieku. Zazwyczaj były za mocne lub ledwo widoczne. Sama również nie bardzo umiałam umalować się, bo moda na makijaże zmieniła się i nie potrafiłam dostosować go do mojego obecnego wyglądu.

3

Agnieszkę spotkałam rok temu i makijaż, który mi wtedy wykonała przypadł mi wyjątkowo do gustu, ponieważ robiąc go wzięła pod uwagę rodzaj mojej skóry /sucha/, a także wiek. Wszystko razem zagrało super i byłam bardzo zadowolona.

makijaż4

Agnieszkę Freus i Dagmarę Drzazgę poznałam na pierwszych Wenusjankach /a propos w środę 29.10.14 odbędzie się ich 4 edycja i tym razem będę tam występowała w roli odpowiadającej na pytania prelegentki. Mam nadzieję, że przyjdziecie tam pokibicować mi/.

Daga1

Wymieniłyśmy się wtedy wizytówkami. Po jakimś czasie umówiłyśmy się na spotkanie i dziewczyny opowiedziały mi o swoich planach, a także zaproponowały udział w ich projekcie.

Agnieszka

Ponieważ okazał się dla mnie bardzo ciekawy, bez zastanowienia postanowiłam wziąć w nim udział.

makijaż

fot. Luiza Różycka

Zawsze uważałam, że dojrzałe kobiety powinny malować się w nieco inny sposób niż ich młodsze koleżanki. Wiele dostępnych na rynku wizażystek nie dostosowuje makijażu do wieku, często przesadzając z nim na dojrzałej już twarzy.

2

Dlatego bardzo zainteresowałam się propozycją Dagmary i Agnieszki, bo nie dość, że przy okazji mogłam wiele nauczyć się, to na dodatek zobaczyć na własne oczy, jak robi się profesjonalne sesje makijażowe, a także zostać ich główną bohaterką – modelką.

1

To było bardzo interesujące doświadczenie, które wyda swoje owoce za jakiś czas. Ale o tym napiszę dopiero po całkowitym zamknięciu projektu.

fotograf wizaż

Na zdjęciu autor wszystkich zaznaczonych tu zdjęć dla wizaż-online.pl – Mateusz Antkowiak.

Fryzury przygotowywał do sesji Krzysztof Machnicki z Machnicki Studio.

makijaż6

Tak, jak pisałam wcześniej, dzięki naszej współpracy mogłam także wiele nauczyć się. Równolegle zaczęłam bowiem uczestniczyć w szkoleniach firmy wizaż-online.pl

7

Szkolenia odbywały się tematycznie: np. makijaż wieczorowy, biznesowy itd, a także w grupach wiekowych /ja oczywiście uczestniczyłam w grupie 50+/.

11

Na szkoleniach dostawałam indywidualne wskazówki, jak samodzielnie wykonać makijaż.

12

Uczyłam się także, jak dobierać do karnacji skóry, czy koloru oczu, potrzebne do danego typu makijażu kosmetyki, a także w jaki sposób je aplikować.

14

Najtrudniej było dobrać odpowiedni kolor szminki, a także zrobić prawidłowy makijaż ust.

8

Samodzielnie, krok po kroku uczyłam się, stawiać pierwsze kroki w makijażu biznesowym.

15

Zapoznawałam się z różnymi trikami, a także uczyłam się używać do wizażu odpowiednich pędzli i aplikatorów.

10

Nie było to wcale proste, ale na szkoleniu mogłyśmy zadawać szczegółowe pytania, a także liczyć na fachową pomoc, gdyby coś się nie udało.

9

W makijażu twarzy, jak zapewne wiecie, bardzo ważne są brwi. Wraz z upływem czasu nie wyglądają już tak dobrze, jak u młodej dziewczyny. Sztuką jest wykonać ich rekonstrukcję za pomocą cieni, czy specjalnie przeznaczonej do tego kredki.

szkolenie

Miałyśmy tam także do dyspozycji profesjonalny i co ważne zdezynfekowany lub jednorazowy sprzęt. Dostałyśmy także dobrze opracowane materiały, na podstawie których robię teraz makijaż samodzielnie w domu.

13

Szkolenia odbywały się w kilkuosobowych grupach i panowała na nich bardzo miła atmosfera, co sprawiało, że czas szybko mijał.

W lustrze

fot. Luiza Różycka

O dalszych losach projektu i mojej w nim roli napiszę wkrótce, a tymczasem polecam Wam te ciekawe i profesjonalne szkolenia, bo naprawdę Warto w nich uczestniczyć.

Życzę Wam miłego dnia.

/wpis komercyjny/