Dzisiaj pokażę Wam przykład figury “gruszki” /opis sylwetek tutaj/. Nie jest to metamorfoza, tylko raczej prezentacja różnych propozycji dla tego rodzaju sylwetki w formie sesji zdjęciowej. Wzięła w niej udział Agnieszka Freus, główna wizażystka projektu wizaż-online.pl. Miałyśmy okazję poznać się bliżej podczas sesji zdjęciowych do tego projektu, w którym jak pamiętacie jestem modelką. Podczas rozmów okazało się, że figura Agnieszki to “gruszka”. Nie poznałam tego od razu, bo Agnieszka bardzo dobrze maskuje ten fakt odpowiednimi zestawieniami ubrań. Agnieszka zgodziła się na moją propozycję pokazania na blogu sylwetki i ubrań ze swojej szafy, abyście mogli zobaczyć w jakich stylizacjach taka figura wygląda korzystnie. Wspólnie wybrałyśmy z jej szafy trzy stylizacje w czarnym kolorze.
Agnieszka  zawodowo zajmuje się makijażem i przez lata wypracowała też swój charakterystyczny, artystyczny styl, który opiera się głównie o kolor czarny z racji jej zawodu.
Zaprezentuję Wam również dwie stylizacje, które są efektem naszych wspólnych zakupów, na których zaproponowałam Agnieszce kolor, którego nosi mało. Agnieszce spodobały się te zestawy.
Mam nadzieję, że moje nowe podejście do tematu analizy sylwetki spodoba się Wam. Może będzie to rozpoczęcie nowego cyklu postów, gdzie pokazuję zestawy z szaf osób o różnych sylwetkach, bo przecież nie każdy potrzebuje metamorfozy i zmiany stylu. Dajcie znać co o tym sądzicie.

Agnieszka

Agnieszka jest młodą kobietą niewysokiego wzrostu o pięknych włosach i regularnych rysach twarzy

1

Z racji zawodu potrafi zadbać o siebie, a także wykonać piękny makijaż.

3

Potrafi błyskawicznie umalować się w odpowiedni do danej stylizacji sposób.

4a

Na zdjęciu powyżej przygotowania do sesji zdjęciowej.

5

Ta pudrowo-różowa sukienka z delikatnego materiału, o prostym kroju, z falbankami przy rękawach i podłużnymi przeszyciami na przodzie spowodowała, że figura wygląda smuklej i jej dół zrównoważony jest jej górą.

6

Złoto-beżowe dodatki /naszyjnik, torebka i buty/ tworzą moim zdaniem ciekawe i nowoczesne połączenie kolorystyczne.

7

Obcas /Agnieszka lubi chodzić na obcasach/ również optycznie wyszczupla figurę i nogi. Obszerne kokardy na pantoflach niwelują nieco efekt mocnej budowy łydek.

8-1

Do następnych stylizacji zmieniamy fryzurę, która optycznie podwyższy Agnieszkę o kilka dobrych centymetrów.

9

Agata Wawrzyniak – fryzjerka z Machnicki Studio potrafi uczesać Agnieszkę w sposób, który lubi najbardziej.

10

Zmieniamy również makijaż.

11

Na zdjęciu poniżej Agnieszka w bardzo wyszczuplającej tunice z szafy z przezroczystymi rękawami i skośnym dołem.

12

Masywny naszyjnik powoduje zamierzone optyczne poszerzenie górnej części figury i odwraca uwagę od większego jej dołu.

13

Na zdjęciu powyżej i poniżej inna ciekawa tunika z szafy Agnieszki, która również jest bardzo sprzyjająca “gruszce”.  Do tego czarne spodnie i w tym samym kolorze buty na obcasie, optycznie wydłużają i wyszczuplają nogi.

14

W szafie znalazłyśmy także luźny czarno-beżowy płaszcz, który z jednej strony jest beżowy, a z drugiej czarny. Można nosić go w dwóch wersjach w zależności od tego co mamy pod spodem i jakie mamy dodatki.

15

Czerwona kopertówka ma za zadanie ożywić trochę zestaw.

16

Taki płaszcz daje swobodę ruchów i “ukrywa” niekochane przez “gruszki” części ciała.

17

Następny zestaw nie ma już nic wspólnego z czernią.

18

Jak widzicie bardzo ożywia Agnieszkę. Makijaż też oczywiście robi swoje, bo kto jak kto, ale wizażystka potrafi go odpowiednio dobrać do zestawu.

19

Na następnych zdjęciach makijaż wieczorowy /z czerwonymi ustami/, który Agnieszka moim zdaniem robi perfekcyjnie i na dodatek zdołała go nauczyć także mnie, co nie było łatwym zadaniem.

20

I jeszcze jedna uwaga. Odkryte szczupłe ramiona, które zazwyczaj posiadają “gruszki” powodują, że dół sylwetki także wydaje się nam szczuplejszy. Warto zatem skorzystać z tego triku, oczywiście pod warunkiem, że mamy zadbaną i piękną szyję i dekolt.

Autorem zdjęć jest Mateusz Antkowiak.

21

Mam nadzieję, że spodobał Wam się nowy sposób przedstawienia figury, choć nie znaczy to, że całkowicie rezygnuję z przygotowywania metamorfoz, Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii.

Do miłego wirtualnego zobaczenia.