Zaprezentuję Wam dzisiaj coś, co jest bardzo przydatne szczególnie dla osób dojrzałych, ale nie tylko. Na przewlekłą niewydolność żylną cierpią również osoby dużo młodsze (skłonności do niej często dziedziczy się po rodzicach). Również siedzący tryb życia, chodzenie na szpilkach, stojąca praca sprawiają, że nasz układ krążenia może nagle powiedzieć “stop”. Dlatego dobrze jest poznać produkty, które jej zapobiegają lub wręcz leczą, skierowane nie tylko dla kobiet, ale także dla mężczyzn.

Ich producentem jest firma Venoflex. Na zdjęciach wyraźnie widać, że mitem jest, iż produkty kompresyjne są brzydkie i niemodne. Wyglądają, jak zwykłe rajstopy, więc nie ma obawy, że każdy z daleka rozpozna, iż nosimy produkty medyczne.

Ideą leczenia za pomocą rajstop lub pończoch kompresyjnych jest ich stopniowy ucisk. Przeważnie produkty te są najściślejsze w okolicy stawu skokowego i stopniowo luźniejsze ku górze, przez co wspomagany jest przepływ krwi w kierunku serca. Nie zniechęcajmy się do nich, jeśli po wyjęciu z opakowania wydadzą się nam za małe lub zbyt ciasne. Odpowiednio dobrane, będą pasować idealnie. Zbyt luźne nie tylko źle wyglądają, ale i nie przyniosą terapeutycznych efektów, dlatego warto skupić się na ich właściwym doborze. Najlepiej skorzystać z wiedzy profesjonalnego sklepu medycznego lub apteki, które mają duże doświadczenie w doborze tego typu produktów. Na stronie venoflex.pl  dostępny jest kalkulator rozmiarów, który podpowiada jak i gdzie się zmierzyć, by dobrać najlepszy rozmiar dla siebie. Pamiętajmy, że przy tego typu produktach dobór odpowiedniego rozmiaru warunkuje jego prawidłowe działanie.

Na dodatek produkty te cechują się przewiewnym, odprowadzającym wilgoć materiałem, przez co można je nosić nie tylko zimą i jesienią, ale także na wiosnę i w lecie.  Najlepsze produkty Venoflex na aktualny sezon to te z linii FAST LIN, FAST AIR, Incognito Absolu czy Sekret.

Wiele osób uważa, że szczególnie w początkowym etapie choroby niewydolności żył, najlepiej leczyć się farmakologicznie. W przeciwieństwie jednak do tabletek, które poprawiają mikrokrążenie najmniejszych naczyń krwionośnych, wyroby kompresyjne wpływają na poprawę makrokrążenia, więc są o wiele bardziej skuteczne.

Aby złagodzić efekt opuchniętych nóg, warto działać profilaktycznie i zakładać wyroby kompresyjne, które obecnie nie wyglądają już jak babcine, toporne rajstopy.

Na stronie sklepu Venoflex.pl  można kupić zarówno rajstopy, jak i pończochy oraz podkolanówki. Wyroby tej firmy posiadają technologię łatwego zakładania, co bardzo ułatwia ich noszenie.

Pótransparentna, miękka siateczka wzmacnia piętę i łuki stopy, a płaskie szwy w okolicy palcowej zapewniają komfort w noszeniu.

W mojej dzisiejszej stylizacji połączyłam to, co zdrowe z tym, co modne. Moja sukienka w kratę ma już wiele lat, ale wciąż zachwyca wzorem. Czarny żakiet dobrze do niej pasuje. Skórzana nerka na drobiazgi jest bardzo przydatna szczególnie, gdy nie muszę brać ze sobą torebki.

Jak widzicie te czarne rajstopy niczym nie różnią się wyglądem, od zwykłych tego typu rajstop.

Zamówiłam także podkolanówki w innym kolorze (granat). Będą pasować do dżinsów i granatowych spódnic.

Zobaczcie, jak potrafią się rozciągnąć, dlatego przy zamawianiu zwróćcie uwagę na odpowiedni rozmiar.

Ważne jest także zapobieganie niewydolności żył, której może nabawić się każdy z nas. Odstawienie alkoholu, papierosów czy fast foodów i wprowadzenie do codziennej rutyny większej ilości ruchu, na pewno zadziała na korzyść całego organizmu i zmniejszy ryzyko pojawienia się żylaków.

Autorka zdjęć jest Luiza Różycka.

Życzę Wam wiele zdrowia i wielu dobrych wyborów.

/wpis komercyjny/