Jakiś czas temu weekend spędziłam w Hotelu & Spa na Kamieniu, w którym odbyło się spotkanie dla kobiet zorganizowane, wspólnie z partnerami z Olesna, przez wizaż-online.pl. Brałam w nim udział jako prelegent – stylista. Zachęcam Was do takich spotkań, bo można na nich zdobyć praktyczną wiedzę dotyczącą zmiany wizerunku.

Na kam5,

Spotkanie miało na celu uświadomienie kobietom, że niewielkim nakładem czasu i pieniędzy mogą samodzielnie zmieniać swój wygląd w zależności od okoliczności.

na kam1

Każda z uczestniczek otrzymała przy wejściu mały prezent, a następnie brała udział w konkursie, w którym można było wygrać atrakcyjne nagrody, ufundowane przez sponsorów i organizatorów.

Na kam4

Na spotkaniu prezentowano makijaże na różne okazje, a także na oczach uczestniczek zmieniano je z dziennych na biznesowe i wieczorowe.

Olesno3

Profesjonalnie i z wrodzonym wdziękiem dokonywała tego główna makijażystka wizaż-online.pl Agnieszka Freus.

Olesno10

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze dzięki organizatorom, a także uczestniczkom, które na nie licznie przybyły.

Olesno12

Jedną z prelegentek była p.Małgorzata Nowakowska – specjalistka w zakresie doboru bielizny, na co dzień współpracująca z firmą Alles. Bardzo profesjonalnie i szczegółowo przedstawiła rodzaje bielizny i sposoby dopasowywania jej do rozmiaru i kształtu biustu.

kosmetolog

Następnie odbył się wykład kosmetologa z oleskiego salonu-fryzjersko-kosmetycznego Hubert Brodacki, podczas, którego uczestniczki mogły dowiedzieć się,  w jaki sposób zadbać o twarz i szyję, aby mogła długo wyglądać młodo i być odpowiednio zadbana.

fryzjer

Fryzjer Martin Wilhelm z tego samego salonu,  prezentował nam fryzury na różne okazje, a także jak je wykonać samemu w domu.

Na kam6

Następna w kolejności odbyła się moja prelekcja, w której omawiając najnowsze trendy w modzie , zwróciłam uwagę jak dostosować je do wieku, okoliczności, oraz figury, aby wyglądać zarówno modnie, wygodnie, jak i elegancko.

Na kam9

Na oczach uczestniczek wspólnie z makijażystką i fryzjerem dokonywaliśmy zmiany  na scenie wizerunku modelki z dziennego na okazjonalny.

Na kam10

Wszystkie nasze działania  były omawiane na bieżąco, aby uświadomić uczestniczkom, że można je niewielkim nakładem czasu i pieniędzy, samodzielnie przeprowadzić w domu.

Na kam14

W czasie spotkania odbył się także mały pokaz mody wystylizowanych przeze mnie modelek, prowadzony przez trzech prelegentów – mnie, wizażystkę – Agnieszkę Freus oraz fryzjera Pana Marcina.
Modelki ubrane były w cztery zestawy przeznaczone na różne okoliczności.

Olesno7

Na kam17

Na zdjęciu powyżej – modelka w stroju dziennym.

Olesno6

A tu modelka w stroju biznesowym. Wspólnie z wizażystką i fryzjerem omawialiśmy kolejno makijaże i stylizacje wszystkich modelek.

Na kam7

Uczestniczki miały okazję do zadawania szczegółowych pytań dotyczących przedstawianych tematów.

Na kam11

Przemiana jednej z modelek spotkała się z dużym aplauzem uczestniczek.

Na kam8

Bardzo ucieszył mnie również wygląd uczestniczek spotkania. Jak widzicie, na widowni było sporo kobiet ubranych kolorowo i we wzory. Widać od razu, że polska ulica zmienia się pod tym względem, między innymi dzięki takim spotkaniom, jak to.

Olesno9

Na zdjęciu powyżej możecie zobaczyć wszystkie modelki, które zaprezentowały się na wybiegu. W czasie krótkiego pokazu mody, modelki w myśl założeń organizatorek wizaż-online.pl, były w różnym wieku (20+,30+,40+,50+) i posiadały bardzo różne figury. W ten sposób pokazano, że tak naprawdę każda z nas, bez względu na te różnice, może być modelką  i świetnie się prezentować.

Autorem zdjęć jest Mateusz Antkowiak