Parę lat temu dosłownie zakochałam się w kaszmirowych swetrach. Stało się to za sprawą zakupu pierwszego na stronie: mahogany.pl.

Przekonałam się wtedy, że posiadanie takiego swetra jest luksusem, który bardzo szybko się zwraca.

Nie dość, że bardzo grzeje, to na dodatek, gdy wchodzimy do pomieszczenia, nie jest nam w nim gorąco. Poza tym nie mechaci się i utrzymuje się w dobrej formie przez wiele lat, pod warunkiem oczywiście, że o niego dbamy. Na zdjęciu powyżej prezentuje Wam również moje nowe okulary do czytania, które przez przypadek doskonale do niego pasują.

Kaszmirowy sweter nalezy prać ręcznie w dość chłodnej wodzie, nie wyciskać a potem rozwiesić na ręczniku, tak aby na nim leżał.

Gdy taki sweter włożymy do pod kurtkę, jest nam bardzo ciepło nawet w dość chłodne dni. Kołnierz, który mam przy niej i dodatki zaprezentuje Wam jeszcze w innym zestawie, który ostatnio wymyśliłam i to niebawem.

A tu jeszcze kilka ważnych informacji o produkcji:

zakład, który produkuje te swetry znajduje się około 15 km od centrum stolicy Nepalu Katmandu. Pracują w niej mieszkańcy okolicznych wsi. Nauka tkania i rzemiosło dziania trwa od kilku miesięcy do roku. Sztukę rzemiosła produkcji delikatnych swetrów z kaszmiru mają w genach, które produkują w tradycyjny sposób od niepamiętnych czasów.

Właścicielami fabryki jest miejscowa rodzina. Pracownicy otrzymują dwukrotność średniej nepalskiej pensji w tym sektorze ( w sezonie z powodu różnych bonusów czasami nawet pięć razy tyle). Wszyscy trzymają się razem, nie ma żadnego zdzierania. Organizują wspólne pikniki, w tym roku zostało wybudowane przedszkole obok fabryki (pracuje tutaj wiele młodych par w wieku około 25 lat, ostatnio urodziło się tu wiele noworodków). Dobrze wiedzieć, że producent dba o swoich pracowników i ich rodziny.

Autorką zdjęć jest Marta Gutsche.

Mam nadzieję, że przekonałam Was do zakupu tego lub innego modelu swetra. Mam już 3 kaszmirowe swetry z tej strony i mogę ręczyć za ich dobrą jakość.

Sklep internetowy mahogany.pl w związku z moim postem daje Wam przed świętami możliwość zakupu kaszmirowych swetrów z 10% rabatem, gdy tylko użyjecie hasła “KRYSTYNA”. Bardzo mi z tego powodu miło.

Pozdrawiam Was serdecznie.

/wpis komercyjny/