Zima w pełni. Gdzieniegdzie pojawiły się nawet spore opady śniegu. W związku z czym czas zaopatrzyć się w ciepłą czapkę. Jej fason powinien być dopasowany do naszej głowy i twarzy. Według mnie ta, którą widzicie na zdjęciu poniżej jest na tyle uniwersalna, że praktycznie każda z nas będzie w niej wyglądała dobrze. Chodzi oczywiście o jej szerokie wywinięcie, które nie tylko wspaniale ociepla zatoki, ale także powoduje, że czujemy się w niej dobrze i nie wstydzimy się jej nosić. Jest także bez pompona, który ostatnio pojawia się dosyć często na zimowych okryciach głowy, zamieniając je w infantylne czapki dla dzieci.

 

Tą piękną w kolorze czapkę znalazłam na stronie eczapki.pl. Jest tam ich bardzo duży wybór i myślę, że każda z Was znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie w dostępnej cenie.

Wybrałam się dzisiaj na spacer z moimi ulubionymi kijami.

Ubrałam się w bardzo ciepłą kurtkę i dresowe spodnie, które kupiłam w mojej grupie sprzedażowej na FB (Porządki w szafie – Krystyna Bałakier).

Na filmiku powyżej możecie mnie zobaczyć w ruchu.

Oczywiście zawsze towarzyszy mi moja sunia Luna i razem zdobywamy nawet takie małe szczyty.

W ogrodzie jest już szaro i buro i tylko moja czapka w intensywnym kolorze ożywia zdjęcia.

Staram się chodzić nie po chodniku, czy asfaltowej drodze, ale po zwykłej, nawet czasem pagórkowatej ziemi. To lepiej działa na kondycję stóp i mięśnie nóg oraz rąk.

Czasem przystaję, aby zrobić kilka ćwiczeń rozciągających. Zawsze robię je też przed spacerem z kijkami.

Bardzo się cieszę, że znowu mogę z nimi chodzić i dzięki temu jestem pewna, że wrócę do dawnej sprawności ręki.

Czapka dobrze mi służy, bo jest bardzo ciepła i twarzowa.

Codziennie spędzam na takim spacerze godzinę, ale staram się wychodzić tylko wtedy, gdy powietrze jest jeszcze w miarę czyste, czyli przed południem.

Buty także kupiłam na mojej stronie na FB. Są bardzo wygodne, ciepłe i pasują do mojego sportowego wizerunku.

Okulary przeciwsłoneczne zabieram zawsze, gdy jest słońce.

Nie zapominam także o specjalnych podświetlanych opaskach na rękawy, bo czasem, gdy wracam jest już ciemno i wtedy mimo ciemnego stroju jestem doskonale widoczna dla kierowców.

Nawet w ponure dni starajcie się wyjść z domu, chociaż na pół godziny dziennie, szczególnie, gdy jesteście już w drugiej połowie swojego życia i większość czasu spędzacie w pozycji siedzącej.

Wystarczy ubrać się odpowiednio do pogody.

/prezent – eczapki.pl/