Dawno już chciałam poruszyć ten temat na blogu, ale zawsze były ważniejsze, a poza tym bardziej związane z modą. Nie byłoby jednak mojego bloga, gdyby nie wiedza na temat wykorzystania w tym temacie komputera. Aktualnego bloga prowadzę samodzielnie od niemalże 8 lat (wcześniej 2 lata na Onecie) i tylko czasem w razie dużej awarii zwracam się do specjalisty w tej dziedzinie.

Dodatkowo uważam, że internet to swego rodzaju “okno na świat”, szczególnie dla dojrzałych osób. Warto więc umieć go obsługiwać. Gdy ja zaczynałam, nie było jeszcze wtedy specjalistycznych opracowań obsługi programów komputerowych i było mi bardzo trudno tę wiedzę przyswoić. Potem okazało się, że wyszło kilka książek na ten temat, ale były dla mnie mało zrozumiałe. Dzieci nie potrafiły nauczyć mnie obsługi komputera, bo nie miały cierpliwości do tłumaczenia po kilka razy tych samych rzeczy. Niestety w pewnym wieku nie przyswajamy już wiedzy tak szybko.

Obecnie sytuacja uległa zmianie i jest już kilka opracowań. Nowością na polskim rynku jest czasopismo “Komputer i Internet bez tajemnic”. Zawiera ono praktyczne porady i triki z zakresu obsługi komputerów, internetu, smartfonów oraz urządzeń im dedykowanych.  Główną grupą docelową czasopisma są osoby dojrzałe, które dopiero zaczynają swoją „przygodę” z tego typu urządzeniami lub chcą ją rozwinąć. Opracowanie pokazuje, że obsługa ich nie musi być ciężka, a znajomość tychże narzędzi może przynieść im wymierne korzyści, upraszczając jednocześnie  codzienne życie np. zrobić zakupy przez internet (także ubraniowe 😊 ), zapisać się do lekarza, rozmawiać na skype z rodziną z zagranicy…. Ponieważ życie nie powinno składać się tylko z siedzenia w domu i oglądania seriali, warto nauczyć się obsługi komputera, aby np. wirtualnie pozwiedzać świat, obejrzeć najpiękniejsze na świecie muzea, poznać ludzi, a także w przypadku choroby i  niemożności wyjścia z domu, zamówić chociażby codzienne zakupy. Ułatwia to także założenie bloga.

Ponieważ jednak ludzie są na różnym poziomie „wtajemniczenia”, wydawca kończy właśnie przygotowanie książki „Komputer i Internet dla początkujących”, która zawierać będzie uniwersalne porady dotyczące korzystania z komputera, tak aby każda treść w czasopiśmie była dla każdego czytelnika  jeszcze bardziej zrozumiała.

A tak przedstawia się oferta:

– pojedynczy numer jest do kupienia na stronie FabrykaWiedzy.com w cenie 19,90 zł,

– jest również prenumerata 3 lub 12 numerów (również na FabrykaWiedzy.com),

– ponadto dostępne są także egzemplarze testowe: wówczas zainteresowana osoba zamawia taki numer, w prezencie otrzymuje książkę „Ściągawka z Windows 10” i kartonik ze skrótami klawiszowymi i ma 14 dni na zapoznanie się z jego treścią; jeśli jej się nie spodoba, to dzwoni lub pisze e-mail do firmy, że nie chce otrzymywać kolejnych numerów. Natomiast jeśli będzie zainteresowana, to prenumerata zaczyna się automatycznie po 14 dniach i wówczas dostaje fakturę, po której zapłaceniu otrzymuje od firmy w prezencie wspomnianą wcześniej książkę „Komputer i Internet dla początkujących”. Myślę, że ta opcja jest najfajniejsza ze wszystkich, bo daje możliwość rzeczywistego przetestowania magazynu. 😊.

Dla zainteresowanych podaję link do strony: https://lp-wip.pl/komputer-i-internet-bez-tajemnic.

Niestety czasopisma nie ma kioskach, ale można je zamówić poprzez stronę internetową www.fabrykawiedzy.com, pod numerem telefonu 22 518 29 29 oraz cok@wip.pl.

Ja w każdym razie nadal szkolę się w tej dziedzinie, a to opracowanie bardzo mi to ułatwia, dlatego z przyjemnością Wam je polecam.

Autorką zdjęć jest IlonaCelina.com

/wpis komercyjny/