Głównym tematem dzisiejszego postu będzie torebka, którą ostatnio znalazłam we wrocławskiej Galerii Renoma, w salonie polskiej firmy Darbut.  Przyciągnęła moją uwagę kolorem, wzornictwem, a także bardzo nietypowymi możliwościami. Przyznam szczerze, że jeszcze nigdy nie spotkałam torebki, którą mogłabym na zawołanie zmienić i w ten sposób dopasować do różnych stylizacji. To według mnie bardzo nowatorskie i ciekawe rozwiązanie projektantki. Zresztą przekonajcie się sami:

Jeśli chodzi o zestaw, to mam na sobie płaszcz w tak modnym obecnie militarnym stylu, ze sztucznej skóry, który kupiłam dobrych parę lat temu, kolorową apaszkę (Gerry Weber), a także sztruksowe spodnie (Stefanel). Zwróćcie także uwagę na moje nowe okulary przeciwsłoneczne. Szerzej napiszę o nich w następnym poście.

Torebkę zaprojektowała włoska projektantka Marina Galanti. Zaprezentowana na zdjęciu jej pierwsza wersja jest w kolorze bordowo-czarnym z widocznymi wzorami i ze zwisającą plakietką z inicjałami projektantki.

Sesje zdjęciowa jest autorstwa Luizy Różyckiej, z którą wybrałam się na spacer w ten piękny słoneczny dzień.

Po rozpięciu z obu stron zamków torebki można ją dowolnie zmieniać.

Może być z boków czarna, a w środku jednokolorowa.

Widać to wyraźnie na powyższym zdjęciu.

A także tutaj.

Jeśli przepniemy boki w inny sposób, uzyskamy torebkę o zupełnie odmiennej kolorystyce.

W ten sposób torebka zmienia także charakter i może zrobić się bardziej klasyczna, pasując jednocześnie do wielu zestawów.

W tej wersji – jest bardziej na bogato i wtedy towarzyszące jej ubrania powinny być proste i raczej minimalistyczne.

Okazuje się, że z jednej torebki w kilka minut możemy zrobić jej kilka wersji (według uznania). Czyż to nie wspaniały pomysł? Moim zdaniem więcej producentów torebek powinno o tym pomyśleć, bo w ten sposób zaoszczędziłybyśmy kupując tylko jedną torebkę, która pasowałaby nam do wielu stylizacji. Myślę, że takie rozwiązanie zainteresuje najbardziej osoby, które rozumieją i cenią sobie rolę dodatków, a jednocześnie nie chcą na nie wydawać fortuny. W salonie Darbut są do kupienia także inne wersje kolorystyczne tej torebki (zielono-czarna i szaro-czarna).

 

A powyżej druga wersja zdjęcia zapowiadającego post autorstwa: profil na IG tita102979.

Zapraszam Was również serdecznie na moją stronę na FB (Moda po ludzku), a także profil na IG (balakierkrystyna).