Uwielbiam wszystkie nowinki, a szczególnie te, które w znaczny sposób ułatwiają życie. Dlatego dzisiaj opowiem Wam o urządzeniu, które moim zdaniem zrewolucjonizuje świat. Nie wiem, czy wiecie, że zanim zaczęłam prowadzić bloga, pracowałam w handlu zagranicznym. W tym czasie musiałam biegle znać przynajmniej 2-3 języki obce.  Wtedy bardzo dobrze radziłam sobie mówiąc po angielsku, niemiecku i rosyjsku.

Niestety obecnie minęło wiele lat bez ich używania i stałam się, jeśli chodzi o nie, wtórnym analfabetą.

Na szczęście zmienia się świat i wymyślono urządzenie dla takich jak ja, a także tych, którzy nigdy nie mieli okazji lub nie chcieli uczyć się języków.

To urządzenie to Vasco Mini – poręczny tłumacz elektroniczny posiadający funkcję rozpoznawania mowy i tłumaczenia zarówno pełnych zdań, jak i prostych zwrotów. To niewielkie urządzenie może służyć osobom, które wyjeżdżają za granicę, a także tym, które chcą porozumieć się z obcokrajowcami w naszym kraju.

Jego obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy powiedzieć do niego zdanie, a natychmiast (2 sekundy)  przetłumaczy je na dowolny z dostępnych 40 języków (nawet jest podział na angielski -amerykański i brytyjski, jest także dostępny język koreański, chiński – mandaryński itd.). Tłumaczy nawet długie i skomplikowane wypowiedzi, a lektor czyta zdania płynnie z poprawnym akcentem. Na dodatek urządzenie wyposażone jest w międzynarodową kartę SIM, która pozwala na jego działanie bez dostępu do sieci WiFi. Ta karta również  nie wymaga abonamentu ani umowy. Poza tym aktualizację oprogramowania instaluje się automatycznie i bezpłatnie.

Tłumacz jest bardzo łatwy w obsłudze nawet dla tych, którzy z nowoczesnymi urządzeniami elektronicznymi z tysiącami funkcji nie mają zbyt wiele wspólnego.

Gdy pokazałam go widocznej na zdjęciu młodej osobie (dziękuję za udział w moim wpisie), była nim zachwycona. Wcale się nie dziwię, bo pewnie wiele z nas chciałoby takie urządzenie mieć w swojej torebce.

I na koniec trochę na wesoło: szkoda, że to urządzenie nie tłumaczy także psiej mowy, bo wtedy usłyszelibyśmy pewnie od naszych pupili mnóstwo słów miłości i nie tylko w wigilijny wieczór :))))).

Urządzenie możecie kupić na stronie producenta: vasco-electronics.pl. Klikając w link otrzymacie 30% rabat na wszystkie urządzenia.

Polecam je serdecznie.

/wpis komercyjny/