Dzisiaj na blogu kolejne wyzwanie facebookowej grupy Phenomenal Us p.t “Colour blocking”. Bardzo lubię kolorowe ubrania i często prezentuję je tutaj. A granat z czerwienią jest, moim ostatnio bardzo lubianym, połączeniem kolorystycznym.

Zdjęcia autorstwa IlonaCelina.com wykonane zostały kilka dni temu, kiedy na trawie leżały jeszcze resztki śniegu, a temperatury były bliskie zeru.

Zestaw składa się z granatowego, długiego płaszcza oraz czerwonego szalo-kaptura uszytego z tej samej dreso-podobnej tkaniny, która ma w swoim składzie 90% bawełny, przez co jest wygodna i miękka, jak ciepła bluza.

Szalem możemy dobrze otulić się w mroźne dni. Posiada kieszenie, w których dodatkowo można ogrzać ręce. Czerwone rękawiczki i granatowo-czerwona kopertówka to dodatki, które moim zdaniem podkreślają energetyczny charakter zestawu.

Aby nie było nudno, pod spodem mam długą kwiatową spódnicę i granatowe, krótkie botki.

Płaszcz posiada dwa kaptury. Lubię w ubraniach takie nieoczywiste niespodzianki, bo właśnie one powodują, że zestaw jest niebanalny i zwracający na siebie uwagę.

Podwójny kaptur powoduje także, że materiał układa się ładnie na głowie i jej nie spłaszcza, co czasem potrafią uczynić pojedyncze kaptury.

Jeśli jest cieplej, jeden z kapturów można zsunąć, co daje także bardzo ciekawy efekt, który jednocześnie poszerza (w moim przypadku to bardzo wskazane) wąskie ramiona.

Różowe okulary przeciwsłoneczne skutecznie chronią oczy przed odbijającym się w śniegu słońcem.

Mam nadzieję, że to już ostatnie zdjęcia w tej, jeszcze zimowej, scenerii.

Płaszcz ma dodatkowo asymetrycznie naszyty karczek, który także wygląda nietypowo.

Bardzo lubię takie nieoczywiste fasony.

Mam nadzieję, że “Colourblocking” w moim wydaniu znajdzie miejsce w Waszych sercach.

Dla tych, co chcą mieć taki płaszcz i szalo-kaptur podaję ich pochodzenie : to firma riskmadeinwarsaw.com. Torebka – Benetton.

#phenomenalus #phenomenaluschallenge #phenomenaluscolourblocking

/wpis komercyjny/