Jakiś czas temu obiecałam Wam kontynuację cyklu “Metamorfozy”. Dzisiaj kolejna, druga z rzędu jego odsłona. Metamorfoza nr 1 tutaj.

Przedstawiam Wam Grażynę. Dojrzałą kobietę 60+, która na początku naszego wspólnego spotkania powiedziała mi, że nosi rozmiar 50-52 i pokazała mi swoje zestawy.
Grażyna 27

Grażyna jest typowym “jabłkiem”.  Ma bardzo zgrabne nogi, które niestety zakrywa zbyt szerokimi spodniami lub zbyt długimi spódnicami. Ma brzuszek, który utrudnia zlokalizowanie talii tam, gdzie powinna być, a także duży biust i dosyć szerokie ramiona.

Grazyna28

Stara się ubierać stosownie do sylwetki. Niestety najlepszą  część swojego ciała /zgrabne nogi/ ukrywa pod zbyt szerokimi spodniami.

Grażyna25

Na zdjęciu powyżej ubrana jest w dopasowaną kurtkę, która niestety nie ujmuje jej tuszy.

Nosi obcięte krótko naturalnie siwe włosy.

No to zaczynamy metamorfozę. Na zdjęciu poniżej porównanie fryzur i makijażu “przed” i “po” metamorfozie.

Fryzurę wykonał Rafał z  z wrocławskiego salonu “ONE WAY”/ul.Sowia 17/. Makijażem zajmował się wrocławski salon WIZAŻ /ul.Krzycka 90e/.

Grażyna23

Okazało się w trakcie zakupów, że Grażyna może, a nawet powinna, nosić płaszcz rozmiar 48, a inne ubrania w rozmiarze L lub 20. Kobiety z większym rozmiarem bardzo często kupują ubrania o kilka rozmiarów za duże lub za małe. Jedne chcą w ten sposób zakryć swoją tuszę, a inne wyszczuplić. Niestety, daje to odwrotny efekt.

Grażyna11

Powyżej płaszcz, który kupiłyśmy w firmie Saska Fashion. Zbyt obszerne spodnie zamieniłyśmy na grube, kryjące rajstopy.

Grazyna35

Na zdjęciu poniżej zobaczcie porównanie. Stylizacja po prawej znacznie wysmukla sylwetkę i zwraca uwagę na nogi.

Grażyna 46

Grażyna lubi chodzić w spodniach, szczególnie w zimne dni. Dlatego kupiłyśmy granatowe spodnie-rurki oraz piękny kardigan i tunikę /wszystko w Marks&Spencer/. Naszyjnik pochodzi z Tatuum.

Grażyna19

Zobaczcie jak pięknie, szczupło i zgrabnie w nich wygląda. Ten kolor dodał jej blasku i urody.

Grażyna3

Aby wydłużyć jeszcze bardziej sylwetkę dodałam do zestawu beżowy komino-szal z KappAhl..

Grażyna20

A tu następna stylizacja. Jeszcze bardziej wyszczuplająca. Torba z ćwiekami nadaje jej nowoczesny wygląd.

Grażyna15

Czarne rurki /KappAhl/ w kolorze butów znacznie wydłużają Grażynie nogi. Sweter kupiłyśmy w Cubusie, a tunikę w KappAhlu.

Grażyna41

Grażyna lubi też chodzić w spódnicach. Na zdjęciu spódnica kopertowa /Marks&Spencer/, która idealnie wyszczupla biodra i podkreśla zgrabność nóg. Kopertówkę, sweter i bluzkę kupiłyśmy w Cubusie, a naszyjnik w Tatuum.

Grażyna42

Grażyna poczuła się wreszcie kobieco i swobodnie pozuje przed aparatem. Buty na niewielkim obcasie zostały zakupione w Ecco.

Grażyna43

Powyżej porównanie obu zestawów. Zobaczcie, co potrafi zrobić z sylwetką dobrze dobrana długość spódnicy.

Grazyna34

Tutaj następny zestaw w modnym kolorze. Torebka pochodzi z Benetton’a, bluzka i bordowa narzutka z Cubusa, a granatowe spodnie-rurki z Marks&Spencer’a. Naszyjnik został kupiony w Bialcon.

Grazyna31

Poniżej czerwona bluzko-tunika /KappAhl/ z dłuższym tyłem.

Grażyna12

Granatowe spodnie-rurki idealnie komponują się z kolorem tuniki, a także podkreślają zgrabne nogi, które są atutem Grażyny. Do tego zestawu bardzo dobrze wyglądał długi, beżowy kardigan z poprzednich zdjęć, ale chciałam Wam pokazać, że w samej tunice też jest Grażynie nieźle dzięki temu, że tunika ma odpowiednią długość i dłuższy tył. Swoją rolę odgrywa też tu naszyjnik, który przez to, że jest długi wyszczupla sylwetkę, a także odpowiednia wielkość torby /nie może być zbyt mała/.

Grażyna26

A teraz modny zestaw z pepitką w tle. Odpowiedni fason marynarki /KappAhl/ znacznie wyszczupla sylwetkę Grażyny.

Grażyna6

Do tego zwisający naszyjnik, a także spodnie rurki /KappAhl/ w kolorze butów stwarzają iluzję, że Grażyna jest wyższa i szczuplejsza niż w rzeczywistości. Bluzkę w pepitkę kupiłyśmy w Cubusie.

Grażyna4

Na zdjęciu poniżej porównanie zestawów przed i po metamorfozie. Zobaczcie, jak zmienia na korzyść figurę odpowiednio dobrana długość i fason marynarki, a także spodni oraz niewielki obcas w modnym fasonie butów.

Grażyna 45

Po zakupach i sesji zdjęciowej poszłyśmy na zasłużoną kawę. Jak myślicie, czy Grażyna jest zadowolona? Aby poznać odpowiedź, spójrzcie w jej piękne oczy.

Grażyna46

Autorem sesji zdjęciowej jest Luiza Różycka.

Mam nadzieję, że metamorfoza podobała się Wam. Jeśli któraś z Was chciałaby przeżyć taką przygodę zapraszam. Wystarczy wysłać maila na:krystynabalakier@wp.pl.

Jednocześnie zapraszam na mój nowy felieton na dystyngowani pl.