20 lipca zostałam zaproszona (przez Centrum Kultury i Sztuki) na spotkanie autorskie w Sępólnie Krajeńskim. To ok. 16-tysięczne. miasteczko ( godzinę drogi samochodem od Bydgoszczy) położone jest nad dwoma malowniczymi jeziorami.

Miałam okazję spędzić tam dwa dni.

 

To bardzo miłe i twórcze spotkanie odbyło się w Herbaciarni “Tea Lady” znajdującej się na jednym z pomostów nad jeziorem. Przeprowadziła je w formie wywiadu przemiła Pani Patrycja.

Miałam tam okazję odpowiedzieć na wiele ciekawych pytań, a na koniec zaprezentować swoją książkę “Dojrzała Elegancja” i porozmawiać z tutejszymi kobietami na interesujące je tematy.

Bardzo lubię takie spotkania, kiedy mogę  być blisko dojrzałych kobiet, które interesują się sprawami wizerunkowymi.

To przecież takie ważne w ich wieku.

To, co mnie zastanawia, to fakt, że kobiety w mniejszych miasteczkach zaczynają interesować się tym tematem bardziej, niż te z dużych miast, choć w zasadzie powinno być odwrotnie.

Następnego dnia, pod wrażeniem uroku miasteczka zwiedziłam je, a także obejrzałam zadbane i świetnie przygotowane do sezonu nadbrzeże, na którym nie było turystów. Okazuje się, że powstało dopiero niedawno z funduszy unijnych i jeszcze nie zostało rozreklamowane. Powodem braku turystów może być także niezbyt rozbudowana baza hotelowa. Rozmawiałam tam także z jednym z rybaków, który twierdził, że w jeziorze jest dużo ryb (sandacze, płocie, karpie) i warto przyjechać je połowić. Mam nadzieję, że w przyszłości będą tu odpoczywać turyści z innych miast, bo miejsce jest bardzo urokliwe i ciche.

Mają tam także mini-tężnie solankowe, przy których można się wspaniale relaksować i jednocześnie inhalować. Naprawdę warto tu przyjechać.

A to jeszcze kilka moich zdjęć:

Jedno z dwóch 15 hektarowych jezior i samotny rybak na łódce.

Herbaciarnia na molo. Oczywiście można się tu także napić piwa, czy zjeść pyszne lody,

także na tarasie.

Można także pobujać się na hamaku.

Zachód z słońca nad jeziorem widoczny z okna hotelu, gdzie odpoczywałam.

Pozwiedzałam także samo miasteczko i w jednym z butików poczyniłam zakupy. To, co kupiłam, pokażę Wam w następnym poście.

A to już dworzec kolejowy w Bydgoszczy. Znajduje się tu jedna z największych fabryk wagonów kolejowych w Polsce. Zobaczcie, jakie są kolorowe.

W Sępólnie Krajeńskim znajduje się także Uniwersytet Trzeciego Wieku. Być może wrócę tu jeszcze, aby przeprowadzić dla tych przemiłych kobiet warsztaty.

Dziękuję serdecznie za miłe spotkanie mieszkańcom miasteczka, a także Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki p. Julicie Maciaszek, która w profesjonalny sposób zadbała o organizację mojego pobytu.

Autorem zdjęć ze spotkania jest Jacek Wojtania